top of page
Hakkımda çapası
IMG-3191_edited.jpg

Özgeçmiş

Su Polat

2016 yılında Özyeğin Üniversitesinin Psikoloji lisans programını tamamlayarak Psikolog ünvanını, ardından Orta Doğu Teknik Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programını bitirerek Uzman Klinik Psikolog ünvanını aldım. Her iki programı da yüksek onur derecesiyle tamamladım. Lisans eğitimimin ardından Balıklı Rum Hastanesi Anatolia Kliniklerinde staj yaptım. Yüksek lisans eğitimim sırasında ODTÜ’de bulunan AYNA Klinik Psikoloji Destek Ünitesinde süpervizyon eşliğinde görüşmeler yaparak psikoterapist olarak görev aldım. Bu yıllarda obsesyonel nevrozun ele alındığı kuramsal bir vaka incelemesi yayınladım.

Tez çalışmamı çocuklukta ebeveyn kaybının deneyimlenişi, kadınların erken kayıp deneyimleri ve kaybın yetişkinlikteki romantik ilişkiler üzerine etkisi konularında gerçekleştirdim. Ardından bu konularda çeşitli akademik yayın çalışmalarım oldu.

Günümüzde psikanalitik teoriyi ve klinik pratiği konu alan çeşitli akademik ve bağımsız yayın çalışmalarım devam ediyor. Aynı zamanda Lacanyen psikanaliz alanındaki eserleri Fransızca ve İngilizce dillerinden Türkçeye çevirmekteyim. 

Eğitimimin ardından hem çeşitli terapi merkezleriyle anlaşmalı, hem de bağımsız olarak yetişkin bireylere Türkçe ve İngilizce dillerinde bireysel psikoterapi hizmeti verdim. 2022 yılında kendi psikolojik danışmanlık merkezimi Teşvikiye, Nişantaşında açtım. Çalışmalarımda Lacanyen psikanalitik yaklaşımı kullanmaktayım.

bottom of page